Olulisemad muudatused WebDesktopi platvormil

Suvekuudel keskendume peamiselt tarkvara hooldamisele ja tehnilistele teemadele. Viime sisse ettevalmistused kasutusele võtmaks kõige uuema Debian 12 operatsioonisüsteemi ja PHP 8 programmeerimiskeele. Sellega tagame tulevikukindlama, kiirema, turvalisema ja kvaliteetsema tarkvara. Nende uuendustega seoses tekib omajagu lisatööd.

Mida need lisatööd täpsemalt tähendavad ja millal neid on võimalik teostada, selles osas on tavaks, et me võtame klientidega ise ühendust, et uuendustega seotud kokkulepped teha.

WebDesktop värvilahendused saavad uuenduse

 

 

WebDesktopis on pikemat aega olnud võimalus seadete alt valida endale sobiv värvikombinatsioon, pakkudes selleks valmis teemasid, nagu näiteks “Sinine taevas”, “Roheline mets” jne. Mõnedele klientidele oleme teinud ka erilahendusena neile sobiva väljanägemise. Nüüd aga oleme värvikombinatsiooni valiku teinud üheltpoolt lihtsamaks ja samas ka paindlikumaks.

Sellega seonduvalt, selle aasta lõpus lõpetame vanemate teemade ehk värvikombinatsioonide (“Sinine taevas”, “Roheline mets”, “Magus apelsin” jms) ning lisaks erilahendusena valminud teemade toetamise. Selle aasta lõpuks jääb alles vaid üks kujunduse teema nimega “WD6” ja lisavõimalusena on võimalik valida endale sobiv värvikombinatsioon sisestades värvitooni kood. Sellisel juhul ei ole WD kasutajad enam piiratud kindlate teemade valikuga, vaid saavad edaspidi valida endale meelepärase värvitooni.

Kui Sul on veel mõni vanem teema, mis vajab tuge, siis palun võta meiega ühendust, et leida sellele lahendus.

WebDesktop standardi kood kohandatakse ümber versioonile PHP 8

 

 

WebDesktopi platvorm on ehitatud PHP programmeerimiskeelele. Uuenduste ja parandustega seoses tekivad ka olukorrad, kus mõningad süsteemid omavahel ei ühildu või tekitavad muid tehnilisi probleeme. Selleks, et süsteemid toimiksid töökindlalt, kiiresti ja turvaliselt, siis peab nende uuendustega kaasas käima.

PHP versiooni uuendusega seoses anname teada, et praeguse PHP versiooni tugi lõppeb selle aasta seisuga. Uue PHP versiooni peale uuendamine eeldab suures mahus olemasoleva koodi ümberkirjutamist. Oleme planeerinud standardi koodi kohandamist augustikuusse. PHP 8 versiooniuuendus ei rakendu enne aasta lõppu ning versiooniuuenduse tööd saame eraldi planeerida.

PHP 8 versiooniuuenduse puhul on oluline teada, et eriarenduste üleviimine uuele PHP versioonile on eraldi tasuline projekt ning eriarendusi omavate klientidega saame tööde hinnas ja ajakavas eraldi kokku leppida. Klientidele, kellel pole eriarendusi kasutusel, on uuele PHP 8 versioonile üleminek tasuta.

PHP 8 eelised:

  • Mitmed turvaparandused
  • Kiirem ja efektiivsem
  • Töökindlam

PS: Seoses PHP 8 versiooni uuendusega, peab silmas pidama, et tulevikus WebDesktopi platvormi versiooniuuenduste saamiseks tuleb ümber kirjutada ka eriarenduste kood. Versiooniuuendusega ja eriarendustega seotud tööde planeerimiseks võtame klientidega ise ühendust.

Debian operatsioonisüsteemi uuendamine

WebDesktop serverid töötavad Debian operatsioonisüsteemil. Juunis väljastati Debian operatsioonisüsteemi uus versioon nimega Debian 12. Sellega seoses, oleme planeerinud alustada kliendi serverite migreerimist Debian 12 peale neljandas kvartalis. Seejuures on oluline teada, et antud migreerimise eelduseks on eriarenduste üleviimine PHP 8 versioonile.

Debian 12 eelised:

  • Mitmed turvaparandused
  • Parem jõudlus
  • Uuendatud tarkvarateegid

PS:Operatsioonisüsteemi uuendamise tööde osas võtame ise ühendust.

Webware aastakonverents toimub 21. septembril

 

 

Anname juba aegsasti teada, et Webware aastakonverents toimub 21. septembril. Täpsema päevakava avaldame ja osavõtjate registreerimise avame augustis.

Kui Sul on nende uuenduste kohta lisaküsimusi või soovid täiendavat teavet, siis võta kindlasti meiega ühendust.