Webware arengud ja WebDesktop 6 lansseerimine

Eelmisest infokirjast on möödunud mitu kuud, mistõttu on õige aeg rääkida Webware arengusuundadest ning WebDesktopi uue versiooni lansseerimisest. Juba maikuus teeme klientidele kättesaadavaks WebDesktopi uue, järjekorras 6. versiooni. Millised on Webware uued arengusuunad ning mida hõlmab endas uus WebDesktop versioon, sellest saabki siit lähemalt lugeda.

Meil oleks väga hea meel, kui leiaksid kaks minutit aega ning täidaksid küsimustiku, mille kaudu saad jagada oma ootusi ja tagasisidet WebDesktopi osas.

Webware uus hingamine

Viimase poole aastaga on Webware tiim tublisti kasvanud. Ettevõttega on liitunud kuus uut töötajat ja kokku on Webware tiimis tänaseks 30 talenti. Arendades järjepidevalt ühte võimekamatest infohaldussüsteemidest, on meie eesmärk luua väärtust võidetud ajas, ülevaatlikkuses, riskide maandamises, hallatavuses, läbipaistvuses ning kulude kokkuhoius.

WebDesktop 6 arendamise kõrval töötame ka juba järgmise põlvkonna lahenduse turule toomisega, mille koodnimeks on WDX. Uus toode viib teenuse uuele kvaliteeditasemele, millest lähemalt räägime septembris toimuval infopäeval.

WD6 peamised uuendused

Uuendused disainis ja kasutajakogemuses

WebDesktop 6 kasutajaliidese visuaalne pool on läbinud uuenduskuuri. Uus disain on selgem ja lihtsamini kasutatav, samas kaasaegsem ja atraktiivsem. Navigeerimise osas oleme teinud menüüd kasutajasõbralikuks.

Mobiilivaate kasutajaliideses oleme teinud täiendusi ja parandusi. Näiteks on tõstetud allkirjastamise ja autentimise töökindlust, töölaua vaade on tehtud intuitiivsemaks ning parandatud hulk vaateid, kus kujundus osade seadmete puhul ootuspäraselt ei kohanenud.

Juurdepääsupiirangute klassifikaator on saanud uuenduse. Lisasime failide eelvaatele DOCX failide toe, mis tähendab, et kasutaja ei pea faili alla laadima, vaid saab dokumenti otse kuvada dokumendivaate kõrval. Lisasime uue suunamiste filtri ja grupipiirangu valikule “Näita kõiki” suunamisi. Lehitsemise funktsionaalsus on lisatud mitmele sisseehitatud tüübile, mis võimaldab kasutajatel veelgi kiiremini ja mugavamalt leida vajalikku infot.

 

Otsemuutmise lahendus

Uus lahendus tähendab kasutajale seda, et kasutaja ei pea lisaprogrammi alla laadima, et dokumenti WebDesktopis otse muuta. Uus lahendus töötab vastavalt tänapäeva standarditele ja on turvalisem.

Otsemuutmine toimib Windows süsteemis Microsoft Office programmidega ja vabavaralise Libreoffice-iga. Kuidas see täpsemini töötab? WebDesktopis peab faili taga vajutama vastavat nuppu, mille järel esmakordselt küsitakse, millise kontoritarkvaraga soovitakse faili avada. Seejärel tehakse failis toimingud ära selles samas failis, salvestatakse, ning kõik muudatused jõuavad automaatselt WebDesktoppi. Lahendus toetab Wordi ( .docx, .doc, .odt ), Exceli ( .xlsx, .xls, .ods ) ja Powerpointi (.pptx, .ppt, .odp) formaatides failide avamist.

 

Uuendused logide haldussüsteemis

Muuhulgas oleme kasutusele võtmas uut keskset logide haldussüsteemi.

Mis muutub? Hetkel saadetakse veateated vastavale meiliaadressile. Tulevikus aga logitakse veateated vastavasse andmebaasi. Logide kuvamiseks kasutame spetsiaalset tarkvara. Tarkvara majutatakse WebDesktopiga samas serveris ning andmed on turvaliselt kaitstud.

Sellise uuenduse eelisteks on see, et veateated muutuvad detailsemaks, tekib laiem kontekst probleemide lahendamiseks, lihtsam on vigu korrata. Sealuures jõuaksime probleemidele kiiremini jälile ning tekib parem ülevaade süsteemi nõrkadest lülidest.

 

Millal uuendatud WD Sinu organisatsiooni töölauale jõuab?

Uue versiooni seadistamise aja lepime kokku iga kliendiga personaalselt.

Head kasutamist ja peatse suhtlemiseni!