Webware aastakonverents PROTO avastustehases

Webware aastakonverents PROTO avastustehases

Kuigi eelmisest infopäevast on üksjagu aega möödas, siis soovisime selle formaadi aastakonverentsi nime alt uuesti ellu äratada. Seekordne aastakonverents toimub 21. septembril Tallinna PROTO avastustehases.

Konverentsi eesmärgiks on üle pika aja WebDesktop kasutajatega kohtuda, tutvustada Webware ettevõtte arenguid ja uusi inimesi ning rääkida lähemalt WebDesktopi uutest arendustest.

Infovarade turvaline ja riskivaba hoiustamine

 

Webware ambitsioon on saada rahvusvaheliselt tunnustatud infohalduse platvormiks regioonis. Oleme siiani üle 21 aasta peamiselt Eesti turul tegutsenud ja saavutanud tugeva positsiooni. Üle 120 organisatsiooni usaldavad oma infohalduse meie platvormile ning peale Eesti ettevõtete on WebDesktop infosüsteemi kasutusele võtnud ka rahvusvahelised ettevõtted erinevates Euroopa riikides.

Meie eesmärk on aidata infovarasid turvaliselt ja riskivabalt hoiustada, hallata ja menetleda. Me ei räägi pelgalt dokumentide haldusest vaid kogu organisatsiooni infovarast, sest WebDesktopi süsteem on juba tänaseks kasvanud funktsionaalsemaks kui ainult dokumentide haldamise süsteem.

WebDesktop infosüsteemi peamised uuendused

 

Tehnoloogia on ajaga teinud mõningaid olulisi uuendusi. Mõnede näidetena toome esile DHX ülemineku, e-arvete XML-i ning pileveteenuse ümbertegemise. Oleme uuendanud PHP versiooni ning WebDesktopi platvorm sai sellel aastal uue versiooni järjekorranumbriga 6.

Kirjutasime WD6 uuendustest ka eelmises postituses, mida saad lugeda siit.

 

 

WebDesktop 6. versiooni olulisemate uuenduste hulka peale kasutajaliidese disaini ja väljanägemise värskenduse kuuluvad:

  • Dokobit Gateway ja PDF allkirjastamine, mis on oluline uuendus just rahsusvahelistele ettevõtetele, kuna rahvusvaheliselt on enam aksepteeritud just PDF allkirjastamine.
  • Otsemuutmine on teinud tööd dokumentidega oluliselt lihtsamaks ja mugavamaks, sest enam ei pea faili alla-üles laadima, vaid kõik muudatused failile on võimalik teha otse WebDesktopi keskkonnas.
  • Oleme tähelepanu juhtinud turvateemadele. Nüüd on võimalik LIVE ja TEST keskkonda hallata eraldi serverites.
  • Oluliseks uuenduseks on ka ADR ja sisevõrgust jagamise funktsionaalsus. Lisaks ka UVK ehk konnektor.

Kauaoodatud infosüsteemi uus versioon, mida hetkel oleme koodnimega nimetanud WDX, on aastakonverentsil samuti ette kantud. Räägime uuesti üle, mis on WDX ja miks me seda arendame. Milliseid väärtusi WDX pakub ning millal ja kuidas seda kasutama saab hakata? Räägime kogu protsessi täpsemalt lahti.

Liidestused, riikide-ülene WD lahendus, mõned kasutusjuhud

 

UVK, rahvusvahelisus, avalik server ja küberturvalisus

 

Meil on hea meel ka selle üle, et WebDesktopi kasutajad ja meie oma kliendid osalevad arutelu paneelis, et oma reaalseid kogemusi jagada. Paneelis arutame täpsemalt liidestuste teemal. Samuti pöörame tähelepanu riikide-ülesele WD kasutusele, sest paljud ettevõtted ka Eestis on kasvanud rahvusvahelisteks, mistõttu algselt kasutusele võetud infosüsteem peab pakkuma võimekust ka rahuldada piiride-üleseid nõudeid.

Suurimad tänud Tartu Ülikooli ja Magnum AS esindajatele sellel aastakonverentsil, kes oma kogemusi on nõus jagama ning kitsamatel ja laiematel teemadel koos arutama.